POSEDLOST

POSEDLOST
Muž, Žena, Posedlost ...
Tragicko-komické představení kombinující prvky divadla, tance a vzdušné akrobacie na provazové stěně.

 

POSEDLOST

 

 

Ke svému prvnímu samostatnému projektu si soubor Décalages přizval ruskou režisérku Irinu Andreevu. Tento projekt je doslova mezinárodní: rusko-francouzsko-český tým zkoušel nejen v České republice, ale i ve Francii.

Představení Posedlost zkoumá krajní meze vztahu muže a ženy, tedy onu potřebu ovládat, podléhat, přeměňovat, vzdorovat, přiblížit se, vlastnit, sdílet, být sám, být spolu...

Posedlost je projevem nemožnosti jednoznačně posoudit lidské chování. Snažíme se pochopit a odkrýt podstatu lidských skutků (ať jsou v mezích zákona nebo mimo ně). Představení nedává žádnou definici, ale pokládá otázky.

V inscenaci byly použity zcela nové a originální techniky a postupy, kombinace akrobacie s činohrou, tancem i divadlem objektů. Nic z toho však "předpokládaně", ale vědomě s invencí uměleckou, ale i technickou.

 Realizační tým:

 

Námět: Seiline Vallée, Salvi Salvatore, Jan Vedral, Irina Andreeva
Hrají: Seiline Vallée, Salvi Salvatore
Režie: Irina Andreeva
Dramaturgické konzultace:
Jan Vedral


Irina Andreeva (RU)


Režisérka představení Posedlost. Jedna ze dvou zakládajících a stálých členů divadelního souboru Teatr Novogo Fronta.
Spolupracovala se soubory Do-Theatre, Derevo, Nude Ants.
Od roku 1999 se věnuje také vedení workshopů fyzického divadla Underground Rivers v Praze, Bologne, Amsterdamu, Berlíně (Mime Centrum / Die Etage), Philadelphii, New Yorku.Hudební design:
Viktor Amalev
Světelný design: Martin Špetlík
Zvuk: Adam Špinka
Světlo: Roman Douda-Světýlko


Produkce: ART Prometheus o.s. - Líza Urbanová, Jakub Vedral
Produkce Palác Akropolis: Hanka Kubáčková, Jakub Sláma

Představení vzniklo za podpory Ministerstva kultury ČR a hl.m. Prahy.

Představení Posedlost obdrželo Cenu Diváka na Mezinárodním Festivalu Alternativních Divadel "Tempus Art 2007" v Rožňavě , Slovensko.


Více informací o technických parametrech ke stažení zde


PŘEHLED TISKU


«Herecká, výtvarná a hudební složka jsou rovnocennými partnery, tvořícími plynulý tvar, svádějící nás k vnitřním myšlenkovým odbočkám, asociacím, dobrodružným plavbám na nejistých hranicích vědomého já a temných hlubin podvědomí.Málokdy jsem zažil tak soustředěnou a vnímavou atmosféru v hledišti. Zdá se, že toto dílo, zahrané maximálně soustředěnými a jaksi „naladěnými a sladěnými" umělci (tím myslím jak ty na jevišti, tak skryté strážné duchy světla a zvuku), prostě nemůže ně­koho neoslovit, nerozkřesat paměť, obraznost a dětský údiv byť jedno­ho jediného diváka. Toho diváka, kterého jsem těsně před hurikánem aplausu slyšel hluboce a spokoje­ně vydechnout. »

Jiří Pírko Šmirk, Festivalový zpravodaj Divadelní Flóra Olomouc

 

«Posedlost je dílo, které hmatatelně reflektuje svoji dobu. Dokáže podchytit současnost a zobrazit ji na zcela abstraktním základu scénografického ztvárnění. Použití dlouhých linií ze stropu zavěšených lan utváří prostor, ale nevymezuje čas. Otvírají se tak dveře nadčasovým tendencím a navíc, orientace obou aktérů v prostředcích Nového divadla tyto snahy jen podporují. »

Zuzana Smugalová, Festivalový denník Tempus Art 2007

 

 

Názory publika:

«Lehkost, s jakou se v průběhu představení svýho souboru Décalages vyšvihnou ze země po laně, jak se najednou ocitnou tři, čtyři metry vysoko a pak tančej v řasách lan. To je neuvěřitelný. (...) Představení Posedlost je úplně jiný, od začátku do konce je to místama jak když vás chytnou za vlasy a táhnou studenejma loužema a štěrkem a pak zase nechaj odpočívat v tichu uprostřed lesa. A pak nás to vyplivne zpátky do sálu Akropole a jenom tak koukáme a nitra jsou ještě rozvibrovaný emocema. Seiline Vallée a Salvi Salvatore, dvě bytosti z jinýho světa. »


Jakub König, Obří Broskev


Zvláštní poděkování: Art Frame Palác Akrapolis

Za posedlost dále děkujeme následujícím lidem a institucím:
Adam Halaš - Experimentální prostor Roxy/NoD, Joël Breton a tým La Palène (FR), Teatr Novogo Fronta & La Passoire, Gisèle Vallée, Viktor Amalev, Jan Vedral, Štěpána Pobořilová, Michal & Petr Kalivodovi, Tomáš Petrš, Martin Špetlík, Adam Špinka, Roman Douda-Světýlko, Nasťa Astašina, Robert Matoušek, Erika Čičmanová, Kristína Karmazinová, HAPPY END Production, Palác Akropolis, Divadlo Na Prádle...

 

Photos: Alexander Dobrovodský/Šárka Kobrynová

 

 

 
 

Error:

Type: E_NOTICE
Message: Use of undefined constant code - assumed 'code'
Host: 34.236.192.4
Agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Server: www.decalages.eu
URL: http://www.decalages.eu/predstaveni/posedlost.html
Referer: -
File: /data/WEBS/ARTPROMETHEUS/decalages.eu/PUBLIC/WWWROOT/engine/include/templates/language-selector.php
Line: 31

Error:

Type: E_NOTICE
Message: Use of undefined constant code - assumed 'code'
Host: 34.236.192.4
Agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Server: www.decalages.eu
URL: http://www.decalages.eu/predstaveni/posedlost.html
Referer: -
File: /data/WEBS/ARTPROMETHEUS/decalages.eu/PUBLIC/WWWROOT/engine/include/templates/language-selector.php
Line: 31

English Čeština Français