ocenění / přehled tisku

ocenění / přehled tisku

Ocenění

 

2010 - TaBALADA - Zvláštní cena za "výjimečnou poetiku" v inscenaci TaBALADA v rámci festivalu Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” v Lublinu.

 

2008 - TaBALADA - Cena za nejlepší představení projektu Inspiracje v rámci festivalu Gliwickie Spotkanie teatralne, Gliwice, Polsko


2007 - Posedlost - Cena diváků na mezonárodním festivale alternativních divadel Tempus Art, Rožňava, Slovensko


2006 - Letokruhy- Grand Prix Perla Sasiadow na mezinárodním divadelním festivalu v Lublinu, Polsko

 

Přehled tisku

 

Ideas in motion - rozhovor pro Prague Post připravila Kelly Panayi (článek je pouze v anglickém jazyce)

 

TaBALADA

 

"Seiline Vallée a Salvi Salvatore úspěšně bloudí divadelní Evropou
Seiline Vallée se Salvi Salvatore patří k absolutní špičce produkcí, kterým dnes Evropa říká „nový cirkus“. Akrobatická dřina se v nich spojuje s příběhem – a to už je samozřejmě dotek s divadlem. TaBalada je přízračným objevováním a potvrzováním vztahů mezi ženou a mužem na cestě k osamělosti i k naději.
Oba umělci se vznášejí vysoko nad hlavami diváků, omotávají se, proplétají a zauzlují se svým nejoblíbenějším „nářadím“, jímž jsou látky a závěsoviny, ale také třeba kruh. Na chvíli naopak miniaturizují dění na průhled, za nímž se proměňují v loutky nebo v lyrickou nahotu.
Vallée a Salvatore nepatří k lidem, kteří se prosazují v televizi. Nikoli ke škodě vlastní, nýbrž k potvrzení občasné televizní dramaturgické slepoty. Jejich kumšt je neokázalý, ale uhrančivý. Řekněme rovnou – trocha scénické poezie.
Dvojice putuje Evropou, hlavně po Francii. Až se zase objeví na českých náměstích a v prolukách, zapamatujte si: TaBalada stojí za zastavení."

                                                                                                                                                  Jiří P. Kříž, Právo / 9. 7. 2008Posedlost

«Herecká, výtvarná a hudební složka jsou rovnocennými partnery, tvořícími plynulý tvar, svádějící nás k vnitřním myšlenkovým odbočkám, asociacím, dobrodružným plavbám na nejistých hranicích vědomého já a temných hlubin podvědomí.Málokdy jsem zažil tak soustředěnou a vnímavou atmosféru v hledišti. Zdá se, že toto dílo, zahrané maximálně soustředěnými a jaksi „naladěnými a sladěnými" umělci (tím myslím jak ty na jevišti, tak skryté strážné duchy světla a zvuku), prostě nemůže ně­koho neoslovit, nerozkřesat paměť, obraznost a dětský údiv byť jedno­ho jediného diváka. Toho diváka, kterého jsem těsně před hurikánem aplausu slyšel hluboce a spokoje­ně vydechnout. »

 

Jiří Pírko Šmirk, Festivalový zpravodaj Divadelní Flóra Olomouc

 

«Posedlost je dílo, které hmatatelně reflektuje svoji dobu. Dokáže podchytit současnost a zobrazit ji na zcela abstraktním základu scénografického ztvárnění. Použití dlouhých linií ze stropu zavěšených lan utváří prostor, ale nevymezuje čas. Otvírají se tak dveře nadčasovým tendencím a navíc, orientace obou aktérů v prostředcích Nového divadla tyto snahy jen podporují. »

 

Zuzana Smugalová, Festivalový denník Tempus Art 2007

 

Letokruhy

 

«Letokruhy neodpovídají na otázky, jež si všichni v mírných obměnách klademe celý život, „jen" ukazují, že sen může mít větší sílu než čas, bolest, osamělost a že je škoda držet se stále jen při zemi. »

Martina Kinská, Lidové Noviny

«...herci stvořili v Letokruzích svůj vlastní svět, propojují realitu s fantazií, objevili existencionální rozměr divadla. Dokážou létat do nebes i hledět do hrobu, dokážou se vznášet u stropu i smutně sedět na palandě, dokážou snít o věčnosti i vědět o smrti. Takové divadlo a taková tvorba vždycky stojí za to. »

Vladimír Hulec, Time IN

«Výkony Seiline Vallée a Salviho Salvatora představují u nás jedinečný výraz v kategorii tzv. nového cirkusu, předčí ale většinu zahraničních vzorů. Výkony při vzdušné akrobacii na látkových závěsech odvádějí oba herci s nevídanou lehkostí...»

J.P.Kříž, Xantypa

 

 

 

 
 

Error:

Type: E_NOTICE
Message: Use of undefined constant code - assumed 'code'
Host: 34.236.192.4
Agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Server: www.decalages.eu
URL: http://www.decalages.eu/o-divadle/oceneni-prehled-tisku.html
Referer: -
File: /data/WEBS/ARTPROMETHEUS/decalages.eu/PUBLIC/WWWROOT/engine/include/templates/language-selector.php
Line: 31

Error:

Type: E_NOTICE
Message: Use of undefined constant code - assumed 'code'
Host: 34.236.192.4
Agent: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Server: www.decalages.eu
URL: http://www.decalages.eu/o-divadle/oceneni-prehled-tisku.html
Referer: -
File: /data/WEBS/ARTPROMETHEUS/decalages.eu/PUBLIC/WWWROOT/engine/include/templates/language-selector.php
Line: 31

English Čeština Français